Kravu apdrošināšana

RAMCO > Kravu apdrošināšana

Kravu apdrošināšana

RAMCO veic kravu apdrošināšanu atbilstoši sūtījuma specifikai un likumdošanas regulējumam un sniedz konsultācijas par vēlamo apdrošināšanas veidu.

Saskaņā ar pastāvošajām pārvadājumus regulējošajām konvencijām un valstu likumdošanu, pārvadājumu laikā pārvadātāja atbildība ir ierobežota. Tas nozīmē, ka zaudējumu gadījumā pārvadātājs neuzņemas segt pilnu pārvadātās kravas vērtību, bet tikai tādā apmērā, kā ir noteikts konvencijās un likumos. Transportējot dārgas kravas, to īpašniekam ir jāizvērtē pastāvošais risks bojājumu, zādzības un citos gadījumos un jāizlemj, vai veikt pilnu kravas apdrošināšanu.

 

Starptautiskajos pārvadājumos konvencijās noteiktā pārvadātāja atbildība ir šāda:

  • Sauszemes transporta atbildība ir 8,33 SDR par kravas kg.
  • Jūras transporta atbildība ir 2 SDR par kravas kg.
  • Avio transporta atbildība ir 19 SDR par kravas kg.

 

SDR ir speciālās aizņēmuma tiesības, un 1 SDR ir ~1,19185 EUR. Aktuālā SDR vērtība ir redzama IMF mājas lapā.

 

Sauszemes transporta piemērs: starptautiskajos sauszemes pārvadājumos pārvadātāja atbildība ir noteikta 8,33 SDR par vienu kravas kilogramu. CMR konvencija nosaka, ka negadījuma gadījumā pārvadātāja maksimālā atbildība ir ~9,9 EUR par katru pārvadātās kravas kilogramu.

 

Detalizētāks piemērs sauszemes transportā: 100 mobilie telefoni tiek transportēti no Vācijas uz Latviju saskaņā ar CMR konvenciju. Kravas pavadošā rēķina vērtība ir 20 000 EUR. Tai pašā laikā 100 mobilie telefoni sver tikai 17 kilogramus. Zādzības gadījumā pārvadātājs uzņemsies atbildību par preces zudumu šādā apmērā: 17 kg x 8,33 SDR = 168,3 EUR.

Lai izvairītos no riska, RAMCO saviem klientiem iesaka veikt kravas apdrošināšanu pilnā apmērā, izmantojot vienu no diviem apdrošināšanas veidiem:

 

  • Gada apdrošināšana.

Šāda apdrošināšana tiek izsniegta, balstoties uz pārvadāto kravu vērtību gada laikā. Apdrošināšanas polise tiek izsniegta vienu reizi un sedz zaudējumu risku visiem pārvadājumiem gada ietvaros. Šāda apdrošināšana ir piemērota, ja kravas tiek transportētas regulāri.

 

  • Atsevišķu sūtījumu apdrošināšana.

Šāda apdrošināšanas polise tiek izsniegta konkrētam sūtījumam, apdrošinot kravu un balstoties uz tās vērtību, kas norādīta kravas pavadošajā rēķinā. Šāda apdrošināšana ir piemērota, ja kravas tiek transportētas neregulāri.

Kādēļ izvēlēties mūs?

Pieredze

RAMCO uzņēmumā strādā starptautisku pieredzi guvuši, atbildīgi, jauni un iedvesmas pilni loģistikas speciālisti ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi nozarē.

Precizitāte

RAMCO spēj īstenot arī viskomplicētākos kravu pārvadājumu pakalpojumus mūsdienīgi un profesionāli, nodrošinot vienmēr precīzu, klientam izdevīgu un drošu loģistiku.

Drošība

RAMCO ekspeditora atbildība ir apdrošināta atbilstoši LAFF 2010 un CMR konvencijas noteikumiem.

Sazinieties ar mums, lai saņemtu plašāku informāciju un cenu piedāvājumu.

Mūsu tīmekļa vietnē izmanto sīkdatnes. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu pārlūkošanas kvalitāti, kā arī mārketinga nolūkiem.
ApstiprinātIestatījumi

GDPR

  • Sīkdatnes

Sīkdatnes

Mūsu tīmekļa vietnē izmanto sīkdatnes. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu pārlūkošanas kvalitāti, kā arī mārketinga nolūkiem. Tu vari atteikties no sīkdatnēm jebkurā laikā, mainot savas pārlūkprogrammas iestatījumus un dzēšot instalētās sīkdatnes.